Zbierka oblečenia pre ľudí v núdzi splnila svoj účel
 
V dňoch 21. až 23. novembra 2016 na pôde Pedagogickej fakulty Univerzity Mateja Bela v Banskej Bystrici sme my – študentky a študenti sociálnej práce druhého a tretieho ročníka zorganizovali v rámci predmetu tretí sektor a mimovládne organizácie ako našu service learningovú aktivitu Zbierku šatstva a detských kníh

Vyzbierané veci (dokopy 13 vriec) sme rozdelili medzi Slovenský červený kríž v Banskej Bystrici, Slovenské misijné hnutie v Banskej Bystrici, Diecéznu charitu v Banskej Bystrici a Charitu sv. Alžbety vo Zvolene, podľa toho čo a kde potrebovali. Touto zbierkou sme chceli podporiť klientov a klientky týchto organizácií. Vyzbierané knihy boli určené pre deti z novej základnej školy, ktoré si zakladajú knižnicu. Podporili nás najmä študenti a študentky a pedagógovia a pedagogičky, ale aj širšia verejnosť Banskej Bystrice.

Za pomoc pri organizácii zbierky sme vďační vedeniu Pedagogickej Fakulty Univerzity Mateja Bela za poskytnutie priestorov a občerstvenia. Chceme poďakovať aj sponzorom FAXCOPY a COPYCENTRU za tlač propagačných materiálov. V nie poslednom rade chceme poďakovať darcom, bez ktorých by naša zbierka nemohla byť úspešná.

študenti a študentky sociálnej práce PF UMB

Napísali o nás www.bystricoviny.sk Nevyhadzujte oblečenie, ktoré už nenosíte, môže pomôcť iným

 

Posledné albumy

Ženy v meste Banská Bystrica 2018/2019

Otvoriť

Semestrálne edukačné projekty 2018/2019

Otvoriť

Quiz-quiz 2018/2019

Otvoriť

Rozhýb sa a pomôž 2018/2019

Otvoriť