Je to dvojsemestrálny predmet vyučovaný v blokoch raz mesačne s vyústením do praktickej realizácie. Je možné realizovať len prvý, teda letný semester. Študenti a študentky sa prakticky zoznámia s pedagogickou prácu s deťmi v neformálnej oblasti od predškolského po starší školký vek. Študenti v rámci predmetu navrhnú a zostavia týždňový program pre denný letný tábor Plenér UMB a realizujú ukážkové aktivity. Druhý semester je o realizácii týždenného programu v auguste a jeho reflexii. Predmet je vhodnou skúsenosťou pre študentov  a študentky učiteľských odborov, ale vhodný pre každého, koho láka práca s deťmi.

Ak chceš vedieť viac, napíš niektorej z vyučujúcich.

Vyučujúce: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.,Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript. (Pedagogická fakulta UMB)