V predmete riešime problematiku plánovania, realizácie a hodnotenia pedagogickej intervencie vo vzťahu k deťom so špecifickými prejavmi v správaní a konaní, ktoré môžu byť ovplyvňované oslabením kognitívneho vývinu (až v úrovni tzv. mentálneho postihnutia) alebo naopak nadaním (nielen intelektovým, ale aj umeleckým, športovým, praktickým). Výstupy predmetu v súlade so stratégiou service learningu prepájame s predmetom semestrálny edukačný projekt, ktorý nasleduje v letnom semestri. Cieľom je pomenovať, ponúknuť a realizovať kvalitné pedagogické služby formou pravidelnej, časovo ohraničenej intervencie/práce s deťmi v predškolskom veku, najmä u tých, ktoré nenavštevujú pravidelne materskú školu.

Ak Ťa predmet oslovil a chceš vedieť viac, napíš vyučujúcemu.

Edukačné projekty v roku 2018/2019.