Online príprava študentov a študentiek v medzinárodnom service-learningovom programe FLY
V letnom service learningovom programe FLY sa študenti a študentky pripravujú na ich service-learningové projekty rôzne. Jednou z foriem prípravy je aj online kurz a online stretnutia.

V dňoch 5.6.2023 a 7.6.2023 prebiehala online príprava študentov a študentiek, ktorých bude hosťovať Univerzia Mateja Bela v tomto roku na Slovensku a aj príprava študentov a študentiek, ktorých vysielame zo Slovenska na projekty do Španielska, Talianska a Portugalska.

Študenti a študentky zo Španielska zdieľali s  našimi hosťujúcimi organizáciami Centrom dobrovoľníctva, n.o., Centrom komunitného organizovania a Záhradou – Centrom nezávislej kultúry očakávania od vzájomnej spolupráce a definovali si prvé úlohy.

So študentmi a študentkami z Univerzity Mateja Bela sme rovnako zdieľali ich očakávania, obavy, ale tiež zdôraznili niektoré z pravidiel pri práci s partnermi v komunite v rámci service learningových projektov.

Tešíme sa už  na správy z ich pobytov.

Partnerstvo je v service learningu kľúčovou zložkou.

Dňa 16. februára 2024 sa uskutočnil v 365 Labbe v Banskej Bystrici medzinárodné podujatie na tému Miesto service learningu vo vzdelávaní.