Alžbeta Brozmanová Gregorová z Univerzity Mateja Bela prezentovala skúsenosti z e-service learningového programu „Uši k duši"
Alžbeta Brozmanová Gregorová z Univerzity Mateja Bela prezentovala skúsenosti z e-service learningového programu „Uši k duši“ v rámci príspevku: Dlhodobá inovácia vzdelávania v praxi sociálnej práce prostredníctvom service-learningu vo virtuálnom prostredí.

Webinár "Social Work Practice Education in Europe Lessons learned from the COVID-19 Pandemic and Future Perspectives" sa konal 15. decembra 2022  a hlavým organizátorom bola Univerzita v Pise. Webinár sa konal  v rámci projektu „“Social Work Practice Education in Times of Pandemics, and Beyond. Continuities, Changes, Innovations in Europe (SWOOPED)”, ktorého partnerom je aj Katedra sociálnej práce PF UMB.

Účastníci webinára diskutovali o skúsenostiach získaných počas pandémie, ktoré je možné využiť aj v budúcnosti v rámci odborných praxí v sociálnej práci. Zhodli sa, že dôležitou súčasťou by malo byť aj využívanie skúseností z online vyučovania a učenia.

Partnerstvo je v service learningu kľúčovou zložkou.

Dňa 16. februára 2024 sa uskutočnil v 365 Labbe v Banskej Bystrici medzinárodné podujatie na tému Miesto service learningu vo vzdelávaní.