Zapojte sa do pilotného kurzu v LMS moodle o možnostiach realizácie service learningu nielen v online prostredí.

Ponúkame Vám jedinečnú príležitosť zapojiť sa do pilotného odskúšania nového e-learningového kurzu pre Vás - vysokoškolských učiteľov a učiteľky. V rámci kurzu získate vedomosti a zručnosti v oblasti implementácie e-service learningu (e-SL) do svojich kurzov.

V rámci 7 lekcií získate prehľad o tom čo je e-SL, aké sú základné štandardy kvality a princípy tvorby kurzov s využitím e-SL. Dozviete sa ako tvoriť interaktívny vzdelávací obsah v prostredí e-vzdelávania, nielen v rámci service learningu  a spoznáte množstvo príkladov realizácie e-SL z rôznych odborov a krajín. V rámci kurzu Vám pomôžeme navrhnúť Váš kurz s využitím e-SL.

V kurze je k dispozícii množstvo interaktívnych výučbových materiálov a aktivít na precvičovanie. Môžete ho absolvovať vlastným tempom a na začiatku aj konci využiť možnosť sebahodnotiaceho testu.

Po ukončení kurzu Vám udelíme certifikát o jeho úspešnom absolvovaní, no predovšetkým získate kvalitné know-how a inšpiráciu pre vlastnú učiteľskú prax. Budeme Vám zároveň veľmi vďační za spätnú väzbu, ktorá je v pilotnej fáze nevyhnutná. V záujme jej získania v čase potrebnom pre plnenie cieľov prebiehajúceho projektu Vás prosíme, aby ste e-SL kurz absolvovali do  31.10.2023.

Vopred Vám ďakujeme za ochotu kurz odskúšať a tým prispieť k šíreniu metodiky, ktorá okrem realizácie sociálneho rozmeru poslania vysokého školstva pomáha zvyšovať úroveň jeho digitalizácie a inkluzívnosti uplatňovaním moderných technológií.

Kurz sme vytvorili sme ho v rámci medzinárodného projektu e-SL4EU / e-Service Learning for more digital and inclusive EU Higher Education systems , na ktorom sa podieľa 5 krajín vrátane Slovenska.

Kurz nájdete v externom moodli na tomto linku: https://lms-ext.umb.sk/course/view.php?id=158 Ak ste z UMB odporúčame prihlásiť sa do kurzu svojim kontom.

Heslo pre vstup do kurzu je: ESL.

V prípade otázok nás neváhajte kontaktovať:

Partnerstvo je v service learningu kľúčovou zložkou.

Dňa 16. februára 2024 sa uskutočnil v 365 Labbe v Banskej Bystrici medzinárodné podujatie na tému Miesto service learningu vo vzdelávaní.