Projekt „Psíkom v núdzi naporúdzi“ realizovali študentky Simona Vinczeová, Mária Vajsová, Ivana Patrášová, Nicole Šufliarska, Erika Škripková po vedením mentorky doc. PhDr. Alžbety Brozmanovej Gregorovej, PhD., z Katedry sociálnej práce Pedagogickej fakulty UMB v Banskej Bystrici. Aktivita spočívala v zbierke pre občianske združenie Pes v núdzi. Cieľom aktivity bolo spropagovať združenie pomocou zbierky, spríjemniť dlhé chvíle opustených psíkov čakajúcich na nový domov a pomôcť organizácii vyzbieranými predmetmi. Zbierka prebiehala v dňoch 17. 3. 2014 – 1. 4. 2014 v priestoroch Pedagogickej fakulty UMB na Ružovej 13. Tímu sa pre občianske združenie Pes v núdzi podarilo vyzbierať jedlo pre psov, obojky, misky, deky a dezinfekčné prostriedky.